Vid 15-tiden i torsdags plingade det till i min mobil, det var ett sms från Augusta som undrade om jag ville följa med på musikal på kvällen då hon hade kommit över två gratisbiljetter. Och vem är jag att tacka nej till ett sånt erbjudande? Sagt och gjort, jag drog hem typ direkt för att hänga med Ilse (och avlasta David ett par timmar), sen drog jag på lite läppstift och åkte mot Göteborgsoperan.
Även om handlingen var lite svår att hänga med i (har den ens en ordentlig handlingen…?) så var Hair fantastisk! Musiken, dansen, artisterna och att bara gå på operan en vanlig torsdag, 10/10.
Härliga ni!💄💋💃💃
Whoop whoop! Så kul!
Åh vad jag saknar goa Göteborg när jag läser detta inlägg. Men jag får ”kose meg med Aker Brygge” och låta tårarna rinna ..
Hälsa Göteborg!
Kram Lise