170923

DSC_1016
Det blev sommar och vi var lediga och njöt. Semestern var både lång och härlig samtidigt som den gick alldeles för fort. Och mitt i det där så tappade jag bloggen. Varför bloggar jag egentligen? Hur mycket tid ska det få ta? Tid som jag just nu inte har ett överflöd av. Jag startade bloggen när vi bestämde oss för att flytta till Norge, som en länk till alla de där hemma. Men nu när jag flyttat till Sverige igen, hur blir det då?

170923Men ju mer tiden har gått, desto mer märker jag att jag saknar bloggen. Saknar dokumentationen av vad vi gjort, saknar att dela med mig av Davids fina bilder. Så jag vill inte ge upp den helt för jag gillar denna plats.

DSC_1079Men jag har ju hittills bara kommit till Kristihimmelsfärd av vår sommar så det kanske kan komma lite i efterhand nu, jag hoppas på det.

2 reaktioner till “170923

  1. Det är helt underbart att få följa er på bloggen. Jag förstår att det kan fattas tid till det men så roligt för oss. Och så fina bilder. Tack.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s